Info

Něco málo z naší zkušenosti z chovu Lagottka:

Tento střapatý pejsek je rád součástí své lidské smečky. Rád se mazlí a prakticky se chová pořád jako štěně. Je nenáročný na výchovu, ale nemá rád , když na něj člověk tzv. tlačí. Stačí je změnit intonaci hlasu. Někdy má prostě svou hlavu, není tvrdohlavý, ale je jen svůj a nutit ho k něčemu co v danou chvíli nechce udělat, nemá smysl. Ale jakmile mu nabídnete pamlsek, v té chvíli Vám udělá stojku na hlavě.

 

Rádi žijí ve smečce, ve které se všichni vzájemně respektují. Hlasitě spolu gestikulují, krčí nosem, zvedají horní ret, lehají si na záda a vypadají přitom velmi legračně.

Můžete je chovat venku, doma nebo v bytě. Avšak pozor,  nemají však rádi změnu. Když si jednou zvykne na život doma, těžko ho budete učit životu v kotci či boudě. To stejné platí i při výcviku, chování majitele. Neradi přijímají jakékoliv změny.

Jsou rádi, když mají zvířecího kamaráda a ve dvou se to lépe táhne.

K cizím lidem jsou zdrženlivější, ale pokud vidí, že se dáte s cizím člověk do řeči, necítí nebezpečí, respektuje ho a neútočí. Stejně to platí i pro jeho teritorium, dům, dvůr či zahradu. Pokud dovolíte cizímu člověku vstup do těchto prostor ve Vaší přítomnosti, respektuje to. Jinak si svůj prostor proti cizím lidem dokáže uhlídat a dá svou přítomnost na vědomí hlasitým štěkáním. Do té doby by jste řekli, že ani štěkat neumí.

S jinými psi se seznamuje velmi opatrně. K nervózním útočícím psům se obrací zády a odchází.

Procházky jsou příjemné. Není nutné používat vodítka. Rádi se proběhnou, svým citlivým čumákem prozkoumají kdejakou myší dírku, zavětří zvěř, ale neustále si hlídají svého pána a vracejí se do jeho blízkosti.

Koupání ve volné přírodě. To milují. Jen pozor na nepříliš čisté vodní zdroje. Nebezpečí nákazy.

Svému pánovi je neskutečně oddaný a zcela závislý. Vyhledává s ním úzký kontakt. Přijde se pomazlit nebo se o svého svého pána opře packama. Nedělá jim problém cestování v autě.

Závěrem:
Ideální rodinný společník, s příjemnou kudrnatou nealergickou nelínající srstí, zcela oddaný své rodině. Neruší okolí svým štěkáním, může žít v bytě nebo venku. Vhodný na psí sporty.